Identity Management pre začiatočníkov (1)

Viacerí ľudia sa ma pýtajú, čím sa vlastne živím a keč odpoviem, že riešim “Identity Management”, väčšinou netušia, čo to všetko obnáša. Preto by som rád na niekoľkých “príbehoch” či skôr situáciách vysvetlil, aké problémy sa snažíme spolu s kolegami riešiť.

Budeme sa baviť o fiktívnej firme, do ktorej nastupuje nový zamestnanec, volajme ho Bruno. Vo firme pracuje niekoľko čalších ľudí, ktorí sú pre naše príklady podstatní, takže si ich predstavíme.

Osoby a obsadenie:

  • Alica. Pracovníčka odddelenia ľudských zdrojov zodpovedná za evidenciu zamestnancov v HR systéme spoločnosti. Rada číta a hrá dobre squash.

  • Bruno. Novo prijímaný zamestnanec, hlavná postava nášho rozprávania. Bude pracovať na Obchodnom oddelení ako referent.

  • Cyril. Budúci nadriadený Bruna. Vášnivý golfista. Má manželku a dve deti.

  • Daniel. IT administrátor. Väčšinu času trávi v práci. Obľúbené seriály: IT Crowd a Červený trpaslík.

  • Henrich. Pracovník oddelenia informačnej bezpečnosti. Pre svoje paranoidné sklony nie je v kolektíve veľmi obľúbený. Obľúbený citát: “Ján 8:32”.

  • Oskar. Zamestnanec spoločnosti, ktorý pracuje neefektívne a preto s ním bude ukončený pracovný pomer. Ufrflaný negativista, pesimisticky uvažujúci skeptik. Nerobí, čo nemusí.

  • Zuzana. Brunova kolegyňa, pracuje na rovnakom úseku ako on a má rovnakú náplň práce. Je opradená rúškom tajomstva.

Začiatkom mesiaca nastupuje Bruno na pozíciu obchodného referenta. Jeho úlohou bude vybavovať obchodnú korešpondenciu, komunikovať so zákazníkmi a tiež evidovať zmluvy a faktúry v informačných systémoch spoločnosti.

V prvý deň Bruno navštívi Alicu na oddelení ľudských zdrojov a niekoľko desiatok minút strávi podpisovaním pracovnej zmluvy a iných dokumentov. Potom zavolá Cyrila, Brunovho nadriadeného a v priebehu predpoludnia zaznamená Alica údaje o Brunovi v HR systéme. Takto sa venuje viacerým práve prijímaným zamestnancom. Poobede alebo podvečer zašle na IT oddelenie e-mail s informáciou o nových zamestnancoch, aby jeho pracovníci vedeli, že je potrebné vytvoriť novým zamestnancom prístupy do aplikácií.

Cyril zavedie Bruna do kancelárie, ukáže mu pracovné miesto a nechá ho zoznámiť sa s kolegami. Bruno nemá veľmi na výber - prístupy do aplikácií, ktoré bude potrebovať na prácu, nie sú ešte vytvorené. V priebehu dňa prinesie Alicina kolegyňa Brunovi mobilný telefón a dá mu preštudovať interné smernice týkajúce sa aplikácií a bezpečnosti.

V prvý deň odchádza Bruno domov bez pocitu dobre vykonanej práce - ešte na ničom nepracoval. Napriek tomu mu však za tento deň vyplatí firma na konci mesiaca mzdu. Narážame na problém vytvorenia účtov zamestnanca - účty nie sú vytvorené včas ani automaticky.

Read more

Sladký absťák

Včera som si cestou domov okrem bežných potravín chcel kúpiť aj bežnú čokoládu. Proste mi došla. Aké bolo moje prekvapenie, keč som v Carrefoure žiadnu mliečnu čokoládu domácej produkcie nenašiel. Ochutené áno, aj orieškové, ale mliečne nie. A tak som odišiel s dlhým nosom.

Dnes okolo štvrtej ma doma prepadol absťák. Obliekol som sa a išiel do našich potravín. Tu čokolády mali, tak som zobral hneč tri. K tomu slané somariny, pretože zvyknem miešať sladké so slaným, no a aby to nevyzeralo blbo, zobral som si na večeru aj jednu Nivu.

Čokoláda bola dobrá, ale tá Niva bola veru poriadne prerastená. Zľakol som sa, či mi neujde z taniera a preto som ju v chladničke prikryl sklenenou miskou.

Pre istotu.

Read more

Školenie IDM-345b (druhý deň)

Od rána sme pokračovali v školení - relatívne stíhame. Chalani sú šikovní a keč postupujú včera spomínaným americkým spôsobom, nenastávajú ani nijaké chyby. Školenie je proste odladené.

Človeka však aj tak pri riešení problémov v rámci školenia trochu poteší, keč mu niekto povie, že vzhľadom na to, že som chybu “uhádol” skôr, ako som sa pozrel na monitor, to už mám trochu zmáknuté.

Aby aj nie, več to školenie som už párkrát robil ;-)

Read more

Školenie IDM-345b

Presne po dvoch mesiacoch od Rumunska som začal školiť opäť IDM-345 Identity Manager Deployment Fundamentals. Tentokrát bez stresov, bez cestovania, proste na Slovensku. Po týždni homeoffice mi to dobre padne.

Prvý deň bol viac-menej v pohode. Teoretické záležitosti boli ako zvyčajne dosť nudné, snažil som sa preto čím skôr ich prebehnúť. Nech si chlapci poklikajú a trochu si užijú.

Príručky sú písané pre Američanov, ktorí by boli schopní sušiť psa v mikrovlnke bez písomného upozornenia. Pokiaľ idete krok za krokom a dávate pozor, všetko bude fungovať, aj keč tomu nebudete rozumieť :-)

Read more