Príbeh značiek 1: Začiatok

Včera večer som sa po niekoľkých rokoch stretol so spolužiakmi. Konkrétne s WWW a Marekom. Zavolali sme aj Deda s Majkou, ten následne zavolal Qwertyho s polovičkou a Veju so Zuzanou, takže geekovská atmosféra bola príjemne rozptýlená. Ale musím sa priznať, že už aj my “starí Fornaxáci” nejako starneme: WWW aj Marek majú vlastné firmy, nepoužívajú Slackware a WWW má dokonca telefón s Windows ;-)

Read more

FUBAR

Niekedy sa veci len tak pritrafia. Niekedy im človek trochu dopomôže, inokedy si pripadá tak trochu v “zajatí” udalostí. Niekedy sa udalosti nakopia, v nepredvídateľnom čase, nepredvídateľnom slede a nepredvídateľnej sile. Intenzita udalostí občas dosiahne silu pneumatického kladiva.

Súkromné zemetrasenie, dlhá dávka z automatickej zbrane sústredená do jedného miesta, otrávený šíp, ktorý zasiahol telo presne a definitívne. Krátky proces, tlmené slová, farebné metafory, sladké sny a samozrejme, modré míčky.

Dávno (ak vôbec) som sa necítil taký otrasený. Ale čo sa dá na to povedať?

Americká armáda ma na to krásny výraz :-) FUBAR.

I’m a little FUBAR now.

Read more

Koniec samoty

Po dlhom období na chvíľku opäť koniec samoty. Priebeh angíny je uspokojivý, dnes som išiel aj do práce a konečne trochu medzi ľudí, ale najviac na moju samotu zapôsobila - kniha. Už tak dávno som majstra K. nečítal, a urobil som chybu. Pomáha to. Viac ako DVDčka, ktoré som pozeral celý víkend.

Jednoducho, dvomi slovami a dvomi knihami - Noční klub.

Read more

Lepšie

Skutočne obdivujem schopnosti ľudského tela, ako sa v spolupráci s antibiotikami dokáže vysporiadať s takými svinstvami ako sú streptokoky, alebo akých blízkych priateľov som si to odniekiaľ priniesol. V piatok som mal ešte horúčky, včera už nie a ráno som mal pocit, že moje bolesti hrdla ustúpili tak o 10%. A ten trend sa zlepšuje. Ako som tak nad tým rozmýšľal (lebo doma sa veľmi veľa iných vecí robiť nedá, keč musím ležať a nechce sa mi stále pozerať telku), uvedomoval som si, že je zvláštna aj tá “zotrvačnosť”, jednoducho, istý čas to trvá, kým sa účinky prejavia. Nie že by som to nevedel či nečakal, ale aj tak - v bežnom živote, keč nájdem nejakú softvérovú chybu, opravím ju, otestujem a nasadím - a všetko je opravené.

Ono je asi problém, že to robím v testovacom prostredí ;-)

Ktovie, čo by som videl pod mikroskopom, keby som pozoroval nejaký úbohý extrakt z môjho hrdla, ako bojuje proti odporným zlúčeninám penicilínu… Vlastne naopak: ako nejaký odporný extrakt z môjho hrdla bojuje proti udatným zlúčeninám…

Pôvodne som chcel napísať, že v tomto zápase držím palce hosťom, ale - kto z tých dvoch je domáci a kto je iba hosť?

Ale čo. Nech sa oni pobijú, vyhrať môžem aj ja.

Read more