Diamanty II

Diamanty v Tvojej tvári dívajú sa vznešene Ostré sú a nebezpečné priniesli mi zdesenie

Koľko svetla, toľko chladu odrazili svetlo len Všetko som dal, nič nedostal všetko to bol iba sen

Prebudenie býva kruté keč sú sny tak reálne… Možno vtedy také boli Možno vtedy - teraz nie

Read more

Otázky za milión

Pondelky sú zlé, ale niekedy to osud zariadi tak, že nám túto skutočnosť ešte viac pripomenie.

Nemôžem (nechcem) a nebudem sa tu rozpisovať o tom, aké pripomienky to boli tentokrát, bohate postačí informácia, že pri dnešnom nasadzovaní Sun Identity Managera na produkčné prostredie u môjho zákazníka sa kazilo snáč všetko, čo sa pokaziť mohlo. Jednoducho som mal pocit, že sa mi to iba sníva, pretože produkčné prostredie je (bolo, pred dvomi týždňami) identické ako UAT - dnešná situácia však tomu nenasvedčovala. Niektoré komponenty začali fungovať po reštarte servera, iné nie - a takéto veci ma ako unixáka značne vytáčajú…

Takže počkáme na vývojárov a zajtra sa ich spýtame, čo kde zmenili.

Otázka za milión.

Paradoxne, každý integrátor vie, že na takéto otázky bývajú zväčša rovnaké odpovede.

Read more

Murphy

Ráno som musel ísť do Lozorna, kde sa pred niekoľkými týždňami presťahovala naša firma - vymeniť pneumatiky. Chvíľu som blúdil po dedine, pretože pred autoservisom stála dodávka nejakých inštalatérov. Keď budem chcieť vymyslieť zariadenie na neviditeľnosť, budem sa inšpirovať touto dodávkou. Skryla všetko.

Kým som čakal na prezutie pneumatík, prechádzal som sa po dvore (ujo si dával načas) a chvíľu som sa cítil ako keby som mal dovolenku. Tulipány, rozkvitnuté stromy, pohoda.

Asi preto sa všetko ostatné v tento deň po..kazilo.

Read more

Treska a feferónky

Bohužiaľ, nemám ešte toľko skúseností s Identity Managementom, ako napr. Gildir, ale aj mne už začína rozum stáť nad niektorými požiadavkami zákazníkov. Najmä preto, že sa na projekt nemôžem dívať ako na “tovar”, ale ako na kus života, počas ktorého budem spávať s myšlienkou na dizajn a implementáciu riešenia. Kreatívna práca má svoje výhody. A občas prináša bezsenné noci.

Read more

Zlá noc

Už dávno sa mi nestalo, že by som v noci nevedel zaspať. Okolo druhej som už bol definitívne pripravený na spánok, všetko povypínané a ja v postel. Ale nedalo sa. Začal som si teda čítať a to ma úplne prebralo. Skúsil som ísť spať okolo štvrtej (ešte že je víkend), ale prevaľoval som sa v posteli pol hodiny a rozmýšľal o množstve vecí - medzi iným aj o projekte, na ktorom budem pracovať najbližšie mesiace a na ktorý som počas môjho pôsobenia v Bukurešti nemal ani trochu času.

Moja snaha o spánok vyvrcholila o pol piatej ráno, keč som zhnusený vstal a začal písať mail s poznámkami, na ktoré nechcem zabudnúť do pondelka. Potom som zaspal. Vonku už bolo počuť vtáky a svitalo. To bude deň.

Read more