Fotky z Bukurešti

Konečne som dokončil úpravu fotiek zo školenia. Upozorňujem, že to nie je nič extra, to svetlo sa mi vôbec nepáči. Urobil som, čo som vedel.

Komentáre budem dopĺňať priebežne.

Read more

Konečne doma

O jednej poobede sme sa odviezli na letisko a mali sme takmer celý deň čas. Najedli sme sa (na počudovanie na letisku sa nedalo platiť EUR, len rumunskou menou alebo kartou), sadli sme si do kaviarne a kecali niekoľko hodín. Gréci odlietali okolo siedmej, takže okolo šiestej sme sa definitívne rozlúčili. S Bulharom sme odlietali takmer súčasne, takže sme kecali čalej a okolo deviatej som z Bukurešti odletel. Vo vínnom obchode do free shope som ešte stihol kúpiť jedno víno pre seba a jedno pre Gildira a to bolo asi tak všetko.

Let bol pokojný. Sedel som pri núdzovom východe, tak som si z dlhej chvíle čítal inštrukcie na otvorenie dverí - bolo to zaujímavejšie ako rakúske noviny. Pristávanie na Schwechate bolo ale malebné - zhora vyzerala Viedeň veľmi pekne. Svetielka v tme. Ešte som tuším v noci neletel.

Gildir s Katkou ma čakali pred budovou letiska takmer hneč po prílete. Všetko OK. Som doma, vybaľujem sa, platím účty a upratujem :-)

A práve som uzatvoril EPES (Education Post-Event Survey) a pozerám si výsledky. Nie je to zlé. Nad budovou som vcelku presvedčivo zvíťazil:

Student Survey Results

Question Number Short Label Number of Answers Average
1 Audience 3 NaN
2 Registration 3 NaN
3 Registration2 3 3.50
4 Facilities 3 **1.00**
5 Equipment 3 3.40
6 Instructor Skills 3 **4.60**
7 Instructor2 3 **5.00**
8 Course Content 3 3.60
9 Course Materials 3 3.60
10 Materials2 3 3.80
11 Student Experience 3 3.80
12 Customer Satisfaction 3 3.40
13 General Comment 2 NaN

Thank you, gentlemen. That would be all.

Read more

Koniec

Ráno som sa zobudil ako vždy o ôsmej, pretože práve dnes som si mohol dovoliť spať až do deviatej. Ale tak je to vždy. Bol som rád, že ma tentokrát nezobudili žiadne kŕče v bruchu, zostáva mi len veriť, že si nenechávam to najlepšie na večerný let domov.

Letím až o siedmej. Vzhľadom na dopravnú situáciu v Bukurešti je potrebné rátať s veľkým zdržaním cestou na letisko, aj tak tam ale budeme veľmi skoro. Dohodli sme sa s Grékmi, že sa niekde na letisku najeme a pokecáme. Z hotela sa aj tak musíme odhlásiť už o 12:00 (Checkout - ešte aj toto mi pripomína Identity Manager :) ). Mesto je čaleko a nestihli by sme sa z neho dostať, tak nemáme veľmi na výber. Videli sme situáciu za posledné dni, kedy už o tretej nie sú voľné taxíky - no a dnes je ešte k tomu piatok. Počas summitu NATO tu bola veru oveľa lepšia situácia.

Takže sa balím. Neznášam balenie! Vždy mám pocit, že sa kufor pred mojimi očami zmenšuje, aby sa mi doňho nezmestilo všetko to, čo v ňom pôvodne bolo. Navyše mal kufor na prípadné rozvinutie tejto schopnosti takmer dva týždne. Ako-tak sa mi podarilo všetko zbaliť, zavrieť ho, zamknúť - len aby som potom zistil, že som si zabudol zbaliť šampón z kúpeľne :) Ale tak je to vždy.

Svieti na mňa slnko cez zatvorené okno, vonku je pod mrakom a ja mám hodinu a pol do odchodu a strašne veľa času do odletu. Dúfam, že na letisku zoženiem nejaké víno. Do batožiny by sa mi nevošlo ani náhodou.

Toto je môj posledný záznam zo školenia. Ďalšie budú rovnako fádne, ako pred odchodom :-)

Read more

Posledná večera

Doprava ráno bola, ako už tradične, hrozná. Napriek tomu sme, ako už tradične, boli u zákazníka skôr, ako jeho vlastní ľudia. Dal som si záväzok, že dnes ukončím teóriu, čo sa mi aj podarilo a nechal som študentom priestor a čas, aby si robili labáky. Ako obyčajne, využili ho na fajčenie. Niekedy mi to pekne lezie na nervy. Ale čo k tomu dodať. Platia si ten čas.

Poobede sme sa už o pol štvrtej  snažili zohnať taxík, ale nepodarilo sa nám to. Takmer sme šli do hotela peši, ale jeden z rumunských kolegov nejako taxík nakoniec zohnal. Ja som medzičasom dohodol, že zajtrajší deň už školenie nebude - čo sa dalo, som odučil, prešiel som celú teóriu a odpovedal na všetky otázky. Viac som urobiť nevedel. A tak som skončil.

Keď sme sa dostali do hotela, od únavy som na pol hodiny zaspal. Potom sme sa stretli s Grékmi a Bulharom na večeri. Dnes som ich pozval ja.

Vraj boli spokojní s mojím výkonom. Hreje ma to pri srdci viac ako červené víno.

Read more

Stereotyp

Dnešné školenie nebolo už ničím výnimočné. Rumuni sa flákajú, hoci tomu nerozumiem, lebo dvaja z nich sú veľmi šikovní a keby tam sedeli, určite by z toho mali oveľa viac. Z toho, ako zvládajú labáky, vidím, že by na to rozhodne mali. Moji Gréci tam síce sedia, ale až tak sa im do labákov nechce.

Zo školenia sme išli peši. Nepodarilo sa nám totiž zohnať taxík. Ono to nie je čaleko, vzdušnou čiarou dokonca veľmi blízko, ale peši sme v (teplom počasí!) kráčali asi 45 minút. Košeľa bola použiteľná ako zásobáreň slanej vody na horšie časy.

Ach, a v noci som sa zobudil o štvrtej na kŕče v črevách. Keďže som išiel spať o druhej, veľa som dnes toho nenaspal. Ale teraz mi je už fajn.

Read more