Príručka šoféra v Bukurešti

Dopravné predpisy v Bukurešti by sa dali zhrnúť asi takto:

  1. oranžová na semafore je rovnako dobrá zelená ako zelená

  2. do dvoch pruhov sa musia v pohode zmestiť štyri autá vedľa seba v jednom smere

  3. električková trať je rovnako dobrý pruh ako všetky ostatné, nezáleží na smere jazdy

  4. prednosť na ceste majú veľké autá a pekné baby na prechode

  5. plná čiara nie je betón

  6. dvojitá plná čiara nie je betón

  7. doľava sa dá odbočiť aj z celkom pravého pruhu

  8. doprava sa dá odbočiť aj z celkom ľavého pruhu

Zaujímavé je, že keč sa podľa týchto pravidiel správajú všetci, akosi to celé funguje. Ešte som nevidel ani jednu nehodu.

Read more

Unexpected things are gonna happen again

Grrrrrrrrrrrrrrrr.

Keď sme ráno dorazili na miesto školenia - do nového sídla firmy, vyzeralo to veľmi zaujímavo. Budova bola dokončená iba zvonku. Hlavný vchod nemal osadené dvere a vo vnútri pracovali robotníci. Nakoniec sme našli čalší vchod zboku, v ktorom síce tiež pracovali robotníci, dvere ale mal, tak sme sa dostali dnu. Pocit vo vnútri bol rovnaký, ako zvonka - budova rozhodne mala k dokončeniu ešte čaleko. Keď nám nejaký človek na prízemí potvrdil, že firma sídli na prvom poschodí, a že výťah nefunguje, tak sme vyšli na prvé poschodie, na ktorom - nebolo nič. Ale doslova. Na jednej strane diera v zemi, na druhej priestory ešte bez dlážky, bez priečok, proste nič, len obvodové steny a sklo. Skúsili sme teda čalšie poschodie - to už bolo správne, ale na schodoch bol nejaký stavebný materiál a vôbec, všetko to vyzeralo veľmi nedôveryhodne. Teda, na pomery, v ktorých normálne pracujem. Na Rumunsko je to asi lepší priemer.

Read more

Výlet do Transylvánie

Veni, vidi, vixi. Prišiel som, videl som… zvixovatel som. Prežil som dnešný výlet bez ujmy na zdraví? Videl som “pravých podnikaniachtivých Rumunov” v akcii? Zmeškal som vlak? Videl som Draculov hrad?

Read more

Barman

Už pre pár dňami sme boli v tomto hoteli jediní hostia. Dnes sa nám to opäť potvrdzuje. Keď som krátko po siedmej zišiel už oblečený do reštaurácie, bola tam tma a samozrejme, žiadne raňajky. Poobzeral som sa, nikde ani nohy, tak som sa vracal po schodoch do izby a stretol gréckeho kolegu Alexandrosa. Tiež sa tam bol pozrieť pred niekoľkými minútami a pýtal sa ma: “Did you notice the bartender? He’s sleeping on the couch.” (Videl si barmana? Spí na gauči.)

Takže asi tak :)

Read more

Transylvánia, tra(n)s sa!

Po dohode so študentmi zajtra ráno odchádzame do Transylvánie. Počasie asi nebude ktovieaké, ale byť tu a neísť?

Takže zajtra podám správu. Snáč bude o čom.

Read more