Bukurešť

Categories:  Školenie v Rumunsku

Dnes ráno som nemusel vstávať kvôli školeniu, takže som sa z postele vyhrabal až okolo deviatej. Utekal som dolu na raňajky, pretože som nevedel, kedy s nimi končia, ale až na to, že som tam bol sám, bolo všetko v poriadku. Aj tak som nemal chuť na nič teplé, bohate mi stačil čaj a dva kúsky chleba s džemom.

Chvíľu som si vybavoval e-maily a okolo desiatej mi volali študenti, či idem s nimi do mesta. Čakal som na ten telefonát, takže o 5 minút som bol dolu a vyrazili sme.

Taxík nás zaviezol pred budovu parlamentu (bývalý Ceausescov palác), druhú najväčšiu budovu používanú na vládne účely (najväčšia je Pentagon). Bohužiaľ sme zistili, že dovnútra sa nedostaneme (hoci summit skončil už včera) a tak sme sa len prešli okolo a fotili sme. Počasie bolo krásne, slniečko svietilo - paráda.

Od parlamentu sme sa prešli peši po niektorých hlavných uliciach. Nemali sme presný plán, tak sme sa len prechádzali a snažil som sa zachytiť atmosféru. Bukurešť je, samozrejme, oveľa väčšia ako Bratislava, takže ulice boli plné áut. Keď som zbadal Carrefour, na chvíľu som sa cítil ako doma :)

Prešli sme sa až k Víťaznému oblúku (Arc of Triumph) a odtiaľ to bolo do hotela len asi 30 minút peši, tak sme ani nevolali taxík. Náš dlhý výlet bol relatívne únavný (cca 5h chôdze), ale aspoň mi zostanú nejaké spomienky.

V obchode nečaleko hotela som si kúpil za odmenu čokoládu!

P.s. fotky budú na webe až o týždeň, keč sa vrátim.