"Taký normálny Identity Management projekt"

Categories:  Práca

Identity Management na Slovensku sa uberá svojim zvyčajným tempom. Jeden zákazník nevie, čo chce, respektíve, nevie to včas a keč to už vie, treba všetky úvahy o trvaní projektu a pod. začať znovu. Druhému potenciálnemu zákazníkovi som včera spolu s kolegom zo Sunu IDM riešenie prezentoval. Diskusia bola plodná - človek najlepšie pochopí, čo ľudia chcú, keč ich nechá hovoriť - aj medzi sebou. Chvíľami som chcel už vstúpiť do debaty, kolega ma však posunkom zastavoval - a mal pravdu (več aj robí pre-sales dlhšie ako ja). Jednoducho bolo celé osadenstvo uprostred vyjasňujúcej debaty, čo to vlastne chcú.

A áno, prišlo aj k tomu, čo to vlastne Identity Management je. A klasické témy ako rozdiel medzi Single Sign-On, Enterprise Single Sign-On, LDAP, User Provisioning a kam v celej tejto plejáde hviezdnych buzzwordov vlastne patrí Sun Identity Manager. Skrátka naozaj plodná debata, po ktorej dobre padne veta od jedného zo zákazníkov: “Bolo to zaujímavé!”

A človek potom príde do kancelárie, kde ho zastaví kolega od zákazníka: “Počuj, koľko by asi stál taký normálny Identity Management projekt?

Taký normálny. Vonia po rybách a majonéze. 20 dkg tresky.