Parný valec

Categories:  Kokpit

Cítim sa, ako keby ma prešiel parný valec. Dva-trikrát. Alebo regiment pechoty. Alebo slovenská výprava olympionikov. Skrátka - nič príjemné. Včera pred spaním som sa cítil len nesmierne unavený, ale o pol druhej som išiel na WC a chytila ma strašná zimnica. Asi takto sa musí cítiť telefón pri vibračnom zvonení. Chcel by som to zobrať s chladnou hlavou, ale to bolo práve jediné, čo som v danej chvíli nemal.

Ľahol som si, vzal Nurofen, napil sa vody a zasa som zaspal. Odvtedy som sa budil každú hodinu, aby som si zmeral teplotu, prezliekol totálne spotené tričko a opäť sa uložil. Ráno som mal radiátor plný tričiek a teplota klesla takmer na 37, ale napriek tomu som sa cítil veľmi mizerne.

Takže som zostal doma. Ležím, spomínam na valce a pechotu a uvažujem, prečo vždy ochoriem práve vtedy, keč mi dochádzajú doma vitamíny a lieky proti horúčke ;-)

To, že som doma, má ešte jeden význam: v priebehu dňa mi volali už dvaja ľudia z prieskumných agentúr. Raz za mesiac som o takomto čase doma, a oni mi ponúkajú digitálnu televíziu alebo prieskum dopravných prostriedkov do “Drážčan, Brna, Prahy alebo Budapešti”.

Tak nerád som ich musel sklamať ;-)