Príbeh značiek: Epizóda IV - Nová nádej

Categories:  Rôzne

Čítaj najprv prvú a druhú časť.

Vonku bolo príjemne čerstvo a vôbec nie teplo. Dnes to vôbec nevyzeralo na nejaký tropický deň, bolo zamračené a len 20 stupňov. Vlhko ale bolo dosť. Príjemnú prechádzku na autobusovú zastávku (bez EČ nesmiem jazdiť) som si musel spestriť návštevou bankomatu. Potom som si uvedomil, že ak nebudú otvorené stánky, tak stokorunáčky asi do automatu nenapchám.

Ale svet bol ráno aspoň chvíľu ideálny. Stánky fungovali, predávali aj lístky na MHD a dokonca ich aj mali. Trolejbus mi išiel o tri minúty, bol prázdny a nebolo v ňom teplo a na uliciach neboli zápchy. (Keď som si spomenul, že číslica hodín je stále zákerne jednociferná, tak som trochu citovo ochladol.) Dokonca som, akoby úmyselne, vystúpil o jednu zastávku skôr, aby som si všetku tú nádheru vychutnal.

Slimáky na ceste boli úchvatné.

Onedlho som bol na Hraničnej. Bola oveľa suchšia ako v noci, prakticky až na miesta, kde som tú značku stratil. Začal som pátranie. Pod autami nebola (dúfal som, že tam bude, lebo by bola prakticky nepoškodená), na tráve tiež nie (keby ju nejaký dobrodinec láskavo našiel a položil tam, kde ju je vidieť…) a tak som sa vrátil a hľadal vo vode. Zázrak! Zbadal som niečo, čo sa na EČ naozaj nebezpečne podobalo! Bolo to vo vode, kam by som sa bez zamočenia po členky nedostal, ale aj keč bola značka obrátena rubom nahor, začínala sa písmenami “SC”, tak som to neriešil.

Ďalší pokus. Už som musel vyzerať podozrivo, keč som sa potuloval medzi autami, ale dúfal som, že moja nápadne červená vetrovka dostatočne jasne hovorí, že nemám nekalé úmysly.

A zrazu - zázrak číslo dva a tri. Našiel som svoju značku! Bola tiež obrátená rubom hore, čierny rámik sa nežne črtal v polokalnej vode a robil jemné vlnky… slovom, vytiahol som ju, ani som sa veľmi nezamočil a ten tretí zázrak - značka bola relatívne nepoškodená.

Iste, bola trochu poohýbaná, oškretá a v nijakom prípade nevyzerala na svoj vek (mesiac či dva), ale ktovie, koľko áut po nej za noc prešlo. Pravdu povediac, vyzerá dosť zle. To je však všetko nič oproti tomu, ako vyzerá rám. Ten má svoje už odslúžené. Nepochopil som však, ako bol primontovaný na nárazníku, pretože ako som už povedal, šróby na ňom sú neporušené, no a na rámčeku tiež nie je vidieť, že by bol plast vytrhnutý. A že by tie šróby zanechali asi viac, než len dobrý dojem.

Zabalil som značku do starostlivo pripravenej (a malej) igelitky a zavolal som si taxík. Doma, na parkovisku, som skúšal ešte raz pochopiť, ako mi mohlo rámček odtrhnúť, prišiel som k záveru, že musel byť zle namontovaný. Dnes si musím zohnať rámček nový - Freddy mi sľúbil, že má jeden rezervný s logom Sun ;-)