Záhada Wordpressu vyriešená

Categories:  Kokpit

Tak nám zastrelili denník. Zasa. Po ďalšej hodine pátrania a dvoch pokusoch o upgrade (štvalo ma to neskutočne) sa mi podarilo prísť na to, v čom bol problém pri včerajšom upgrade Wordpressu.

Problémy boli vlastne dva: databáza bola síce v UTF-8 kódovaní, ale iba obsahovo. Tabuľky tvrdili niečo iné. Latin1 sa to stupídne kódovanie znakov volá… no a pri zálohovaní-exporte sa mi podarilo exportovať celý obsah denníka hádajte do akej znakovej sady. Áno, do Latin1. Mäkčene a dĺžne sa stratili v mäteži hovadín.

Keďže konverzia je dosť nevratná, ručne som denník opravil a tabuľky pred importom označil ako UTF-8. Nemám rád MySQL.

Dnes som teda riešil problém, ako upgradovať na verziu Wordpress 2.6. Podarilo sa mi to nakoniec strašne jednoducho. Zásadný problém bol, že po upgrade som sa nevedel prihlásiť do administrátorského rozhrania. Keď som nakoniec skúsil pred upgrade kliknúť na “logout”, aktualizácia a následné prihlásenie fungovali úplne bez problémov.

Takéto veci človeka nahnevajú. Pri žiadnej aktualizácii som doteraz na podobný problém nenarazil. Je to vcelku showstopper, keď sa vám to podarí tak ako mne. Možno mi malo napadnúť skúsiť vymazať cookies, neskúšal som…

Takže teraz fungujem, o cennú skúsenosť bohatší a o hodinu života chudobnejší.