Malé ryby, veľké ryby

Categories:  Práca

Prvý deň školenia sa vyvíjal na počudovanie dobre. Ráno som sa síce cítil ako v Japonsku, keď so mnou do výťahu v hoteli nastúpili traja mladí Japonci, na štvrtom poschodí pristúpil ďalší a na prízemí mali asi nejakú inváznu poradu pred inváziou do centra, lebo ich tam bolo asi 50. Možno to ani neboli Japonci.

Všetky tieto detaily mi unikali medzi prstami, keď som sa po raňajkách blížil k školiacemu centru. Bolo krásne počasie, aj keď v Bratislave je ešte teplejšie a usmial som sa na mieste, kde mi včera podvečer skrížil cestu živý zajac.

Školiace centrum vyzerá rovnako ako pred pol rokom. Dostal som väčšiu miestnosť, ale je v nej rovnaká zima (z klimatizácie). Študentov mám piatich, z toho dvoch už poznám z IDM konzultácii spred pár týždňov tu v Prahe. Keďže všetci v skupine majú už praktické skúsenosti, je sa o čom rozprávať.

Na obed sme sa prešli do českej reštaurácie, ktorá je cca 300 metrov od môjho hotela a do ktorej som aj sám chcel niekedy zaskočiť - je to tam celkom príjemné a majú aj kofolu. Možno tam ešte v niektorý deň skočím na večeru.

Po hlavnom jedle nasledoval “zákusok”, keď som sa dozvedel, že aj v IT svete veľké ryby požierajú malé. Zosmutnel som. Asi beriem niektoré veci príliš vážne.

Cestou domov som sa zastavil v Chodove, vybral som si peniaze na jedlo a nakúpil darčeky. A premýšľal o živote, vesmíre a vôbec nad pizzou s kuracím mäsom, dvomi druhmi plesnivého syra a brusnicami.